Last.fm


By admin - Posted on 07 Květen 2010

Last.fmLast.fm je celosvětově rozšířená hudební sociální síť s desítkami milionů uživatelů.

Podstata sítě Last.fm

Last.fm umožňuje svým uživatelům sledovat přesné statistiky toho, jakou hudbu poslouchají, a na základě toho jim doporučuje další hudbu, která by se jim mohla líbit. Tato funkce funguje velmi dobře a možná díky ní objevíte své nové hudební idoly. Další "vychytávkou" je srovnání svého hudebního vkusu s ostatními lidmi, kdy na základě poslouchané hudby se dozvíte, jak si s kým sednete.

Last.fm scrobbler plugin

Zaznamenávání poslouchaných písniček se nazývá scrobbling a slouží k něm scrobbler. Neděste se tohoto pojmu, ve skutečnosti stačí stáhnutí a instalace jednoduchého programu, který nainstalujete jako plugin modul například do Windows Media Playeru nebo jiného přehrávače, který používáte. Scrobbler poté automaticky čte metadata ze souborů přehrávané hudby a zaznamenává je k vašemu profilu.

Žebříčky

Last.fm vytváří žebříčky nejúspěšnějších interpretů, nejoblíbenějších písniček, největších skokanů a další včetně přesných čísel.

Události

Součástí serveru je kalendář událostí. V tom jsou shromažďovány hudební akce konající se po celém světě. S velkou pravděpodobností najdete na jakýkoliv večer hned několik záznamů poblíž svého bydliště, zejména bydlíte-li ve velkých městech. Aby jste to měli ještě jednodušší, server na základě vámi poslouchané hudby sám dokáže rozpoznat, které akce jsou pro vás ideální. U akcí je uveden také přehled uživatelů, kteří se chystají zúčastnit.

Radio

Na Last.fm můžete poslouchat také rádio, naneštěstí plné využití této funkce vyžaduje placené členství.

Last.fm API

Pro vývojáře a programátory je k dispozici API Last.fm, pomocí kterého je možné vytvářet různé doplňky a aplikace.

WWW

WWW stránky LinkedIn se nachází na adrese www.last.fm, kde je možné se do služby zaregistrovat a stáhnout scrobbler.

Tagy