Líbímseti


By admin - Posted on 07 Květen 2010

Líbímseti je česká sociální síť převážně pro děti a teenagery.

Podstata sítě Líbímseti

Líbímseti původně vzniklo jako seznamovací server. Dnes je využíván převážně v honění ega ke zvyšování sebevědomí. Princip je jednoduchý, nahrajete své fotky a poté hodnotíte fotky ostatních uživatelů a píšete k nim pochvalné komentáře. To vám oni poté vrací a všichni jsou spokojeni.

Mimo to obsahuje server také diskuze, ve kterých se řeší typické problémy náctiletých, chat jako univerzální nástroj některých proti nudě, magazín s články uživatelů ohledně aktuálního bulvárního dění u nás i ve světě. Také je zde možné hrát hry a porovnávat se s ostatními.

Líbímseti je tedy ideální žrout času pro dospívající.

Seznamka

Ačkoliv Líbímseti bylo původně určeno k seznamování a funkce k tomuto určené v něm stále existují a jsou viditelně umístěny, nejde již o primární zaměření serveru. Samotná sekce Seznamka je oproti stejně zaměřené kategorii na Lidech velmi chudá na inzeráty a uživatelé celkově nejsou seznamování kdovíjak nakloněni. Pro seznamování na internetu doporučujeme využít spíš specializovaných seznamovacích serverů.

Club

V roce 2009 Líbímseti otevřelo také svůj klub v Praze. Pořádá v něm pravidelně seznamovací akce, Líbímseti Life, a také all inclusive párty, na které se lidé chodí převážně opít a poté dělat vše, co s tím souvisí.

Líbímseti Club se nachází na pražském ostrově Štvanice, nejsnáze se k němu dostanete pěšky od stanice metra a autobusového nádraží Florenc.

Kontroverze

Líbímseti párty

Líbímseti párty jsou známé tím, že jde často o dosti divokou zábavu, kde nejenže se mladiství nalévají alkoholem, ale jsou naléváni také samotnými pořadateli.

Únik fotek ze zaheslovaných alb kvůli technické chybě Líbím se ti

Velkou kauzou, které se věnovala téměř všechna česká masmédia, byl únik fotografií ze zaheslovaných alb uživatelů (a především uživatelek) způsobený chybou v jejich zabezpečení.

Bezpečností chyby se objevují ve všech aplikacích, to je jednoduše nevyhnutelné. Šokující však bylo zjištění, že mnoho uživatelů měla ve svých albech uloženy fotky odporující samotným pravidlům serveru, tedy ty, na kterých byli oděni velmi, velmi spoře, nebo v horším případě vůbec. Internetem poté kolovaly archivy nahých náctiletých dívek, kterým údajně mnohdy nebylo ani 18 let.

Chyba v zabezpečení byla opravena, nicméně pověst serveru zůstane pošramocena navždy.

WWW

WWW stránky Líbímseti se nachází na adrese www.libimseti.cz, kde je i možné provést registraci.