Snapchat


By admin - Posted on 05 Leden 2017

Logo sociální sítě SnapchatSnapchat je celosvětově rozšířená netypická sociální síť s více než sto miliony uživatelů, kteří na ni denně nahrávají několik miliard fotek či krátkých videí, tzv. snapů.

Podstata sítě

Snapchat je poměrně netypická sociální síť. Její podstatou je totiž vytváření především dočasného obsahu (čímž se liší od většiny ostatních), zejména takzvaných snapů, což jsou krátká několikavteřinová videa nebo jen statické obrázky. Ty na této síti nejsou zobrazovány trvale, ale typicky jen po dobu několik vteřin až dne (dle typu), například 10 vteřin od prvního zobrazení adresátem. Čímž je naznačena další vlastnost Snapchatu a rozdíl oproti mnoha jiným sítím, totiž že komunikace často probíhá pouze mezi dvěmi osobami (ale není to podmínkou, velká část komunikace probíhá od jedné osoby k více přátelům).

Podobně jako u typických sociálních sítí i na Snapchatu mohou lidé označovat ostatní uživatele za své přátele a navíc se mohou "spřátelit" také s někým novým ve svém geografickém okolí (kdo o to má rovněž zájem).

Registrace

Registrace probíhá přímo v prostředí mobilní aplikace Snapchat.

Mobilní aplikace

K funkcích Snapchatu uživatelé přistupují prostřednictvím aplikace pro chytré mobilní telefony. Vybrat si mohou z verzí dostupných prostřednictvím iTunes (pro iPhone) a Google Play (pro Android). Obě aplikace jsou zdarma.

Kontroverze

Nejde vyloženě o chybu Snapchatu, nicméně někteří uživatelé pod falešným dojmem, že jsou vytvořené a zaslané snímky a videa pouze dočasné, posílají citlivý obsah. Ten sice standardně po uplynutí lhůty má být smazán, nicméně přijemce jej stejně může zaznamenat. Typicky jde o použití funkce telefonu pro pořízení snímku obrazovky, o čemž je obvykle informován i odesílatel, ale může jít i o jinou metodu, například použití jiného záznamového zařízení, které snímá displej mobilního telefonu - může jít například o další mobilní telefon nebo o fotoaparát či kameru.

WWW

WWW stránky se nachází na adrese www.snapchat.com, kde je možné i provést stažení mobilních aplikací.

Tagy