Twitter


By admin - Posted on 07 Květen 2010

TwitterTwitter je celosvětově rozšířená sociální síť s více než 100 miliony uživatelů (květen 2010). Česky píšících uživatelů je také velké množství.

Podstata sítě Twitter

Twitter slouží jako mikroblogovací nástroj, pomocí kterého můžete krátce a výstižně sdělit své myšlenky, pocity nebo zajímavé informace. Můžete rovněž reagovat na "tweety" ostatních uživatelů nebo je rovnou "retweetovat", tedy zveřejnit také na své zdi příspěvků.

Screenshot twitteruSíť funguje tak, že uživatelé si sami mohou zvolit, čí příspěvky chtějí sledovat (člověk, který něčí příspěvky odebírá, se nazývá follower). Stejně tak může kdokoliv sledovat je, tedy pokud svůj profil neudělají privátní, pak mají na svými followery kontrolu.

Twitter je specifický také tím, že se na něm sdružuje velké množství odborníků, zejména z oblasti IT a moderních technologií. Sledováním jejich příspěvků se člověk leckdy dozví zajímavé informace mnohem dříve, než se objeví s klasických médiích.

Klienti

Pokud se nechcete připojovat přímo na stránky Twitteru, můžete k využívání jeho služeb použít některého z mnoha klientů (stačí hledat například Twitter client).

Známé osoby na Twitteru

Twitter využívají i některé známé osoby, které vidí v této sociální síti reklamní potenciál. Patří mezi ně například americký prezident Barrack Obama, bývalá filmová hvězda a současný guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger, popová zpěvačka Britney Spears nebo třeba australský plavec Michael Phelps. Z českých pak například bloger a autor serveru JakPsátWeb.cz Dušan Janovský.

Twitter API

Twitter nabízí programátorům využití svého API, pomocí kterého je možné vytvářet různé doplňky a rozšiřující služby.

WWW

WWW stránky Twitteru se nachází na adrese www.twitter.com

Tagy